Jak wybrać rolki?

Ostatnio doszedłem do wniosku, że mimo mojego zamiłowania do snowboardu i wspinaczki ciężko zebrać ludzi z mojej okolicy do regularnych wspólnych wyjazdów. Zawsze jest tak, że ktoś nie może wziąć w porę urlopu, ma chore dziecko, lub inne pilne rzeczy na głowie. I tak wszystkie najlepsze plany ciągle się posypywały. Niestety, ale są to sporty które trzeba uprawiać w grupie, aby się rozwijać. To nie tak, że będziesz nieaktywny cały sezon i pojedziesz sobie nagle w Alpy. Musisz budować kondycje i siłę nóg, aby wykorzystać potencjał wyższych gór. Podobnie ze wspinaczką. To nie tak, że nagle latem pojawi się ładna pogoda to pojedziesz na Jurę Krakowsko-Częstochowską i powspinasz się robiąc ekscytujące drogi. Trzeba trenować miesiąc, dwa na ściance, aby móc później wspinać się w skałach. Niestety kiedy przestajesz się wspinać – siła rąk, błyskawicznie zanika. W rolkarstwie sprawa wygląda zupełnie inaczej. Możesz jeździć prawie cały rok. Tak – nawet zimą, gdy droga jest sucha można jeździć. Do jazdy na rolkach wystarczy aby było sucho i w miarę bezwietrznie. Jeździć na rolkach można w grupie i samemu. Pogoda do jazdy jest cał rok, a czerpać przyjemność z jazdy mogę zarówno blisko domu po drogach, gdzie nie ma ruchu samochodowego, jak i na wakacjach/wyjazdach korzystając z uroków licznych tras rowerowych w Polsce takich jak Velo Baltica, czy Velo Dunajec. Dodatkowo ilość informacji dotyczących uprawiania rolkarstwa w internecie, jak i grupy na facebooku dzielące się wiedzą powoduje, że dostępność tego sportu jest na znacznie wyższym poziomie w porównaniu do wspinaczki czy snowboardu.

Ale do rzeczy, jak to się u mnie zaczęło…

Na jednym ze spacerów po zalewie Opoczyńskim zauważyliśmy osoby jeżdżące na rolkach. Doszliśmy do wniosku, że też kupimy rolki – tanie, takie na próbę. Jako, że w naszym mieście jedyny sklep sportowy jaki sprzedaje rolki to Martes, wybór padł na model Martes Wosey. Rolki z aluminiową szyną za 270zł (nibu już ciut lepsze), fitnesowe – podczas przymierzania w sklepie pasowały idealnie. Jakby były robione idalnie na moją stopę. Czytaj dalej „Jak wybrać rolki?”

Jak wybrać ochraniacze do rolek

Jazda na rolkach Opoczno

OK, a więc masz już rolki i jedyne o czym myślisz to zacząć na nich już jeździć. Ale czekaj! Czy masz ochraniacze? Jeśli myślisz, że są one zbędne to wiedz, że grubo się mylisz. DOBRY komplet ochraniaczy na rolki możesz kupić za 155 zł. Dobry to taki który rzeczywiście będzie Cię chronił podczas jazdy, a nie tworzył tylko iluzję ochrony. Czyli są ochraniacze które nie chronią? Niestety tak. W tym wpisie właśnie przeczytasz, jak rozróżnić jedne od drugich, aby nie popełniać błędu, który ja popełniłem i nie wyrzucić pieniędzy w błoto.

Czytaj dalej „Jak wybrać ochraniacze do rolek”