Gdzie sprawdzać pogodę na rolki?

To pogoda jest wyznacznikiem czy będziemy jeździć na rolkach.  Decyduje o tym czy ta jazda będzie dla nas przyjemnością, a może zmorą i walką z wiatrem? W deszcz jazda raczej odpada. No chyba, że akurat uczymy się slajdów. Na czas jazdy idealnie również gdyby było bezwietrznie. A więc bez zbędnego przedłużania i kilkunastominutowych wstępów znienawidzonych z YouTuba i pseudo informacyjnych portali, które zarabiają na reklamach.

Gdzie sprawdzać pogodę na rolki?

WINDGURU CZ to strona gdzie bardzo dokładnie sprawdzimy prędkość wiatru w naszym miejscu do jazdy. Na dole mapki mamy suwak, dzięki któremu możemy przesunąć na dokładną godzinę i sprawdzić zmianę siły i kierunku wiatru w ujęciu czasowym:

https://www.windguru.cz/map/

OLD METEO tak, wiem…, jest nowa wersja meteo.pl który jest świetnym serwisem pogodowym, jednak niestety jakoś nie mogę do niego przywyknąć i dla mnie nadal bardziej przejrzysty jest pełny meteogram na 3 dni do przodu na jednej grafice. To daje nam szybki podgląd jak będzie zmieniała się pogoda.

https://old.meteo.pl/

jeśli wolisz nową wersję, to jest też https://meteo.pl/

YR NO norweska prognoza pogody ma również całkiem niezłą sprawdzalność. Czasem zdarza się, że prognozy meteo i IMGW zawodzą, a yr.no się sprawdza. Zawsze dochodzę do wniosku, że jeśli planując dłuższą trasę na którą nastawiamy się na kilka dni do przodu warto sprawdzić prognozy w kilku serwisach pogodowych i YR.NO daje nam tu fajny podgląd na 10 dni do przodu. Sprawdzalność tej prognozy jest również dobra.

https://www.yr.no/en

IMGW – kolejna klasyka z naszego krajowego podwórka o jakiej nie można zapomnieć. IMGW podaje prognozę pogody z wyszczególnieniem na godziny, abyśmy mogli planować nasze wypady rolkowe.

https://meteo.imgw.pl/

Niestety w dobie sztucznej inteligencji, smartfonów, autonomicznych samochodów prognozy pogodowe nadal często charakteryzują się średnią sprawdzalnością. Okazało się, że poleganie na jednym serwisie pogodowym, kiedy planujemy wypady na rolki podczas zmieniającej się pogody często bywa zgubne. Dlatego doszedłem do wniosku, że warto sprawdzać informacje w kilku niezależnych serwisach pogodowych, aby uniknąć rozczarowania i lepiej zaplanować każdy wyjazd rolkowy. A w jakich serwisach pogodowych wy sprawdzacie prognozy? Może istnieją jakieś, które warto dodać do tej listy? Napisz w komentarzu, jeśli znasz takie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *